Blog

Jesteś tym, kim myślisz, że jesteś…
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on email

… Mark Hodder

Często sobie myślimy, gdybym tylko miała więcej pieniędzy, albo ciekawe jak to by było gdybym zarabiała X? No właśnie! Zamknij oczy i wyobraź to sobie… Potrafisz w ogóle? Często nam się wydaje, że tak, ale gdy mamy się już na tym skupić to mamy pustkę w głowie! A teraz je otwórz, weź długopis albo pióro do ręki i napisz to ze wszystkimi szczegółami. Co byś robiła, jak byś się czuła, jak zachowywała? Zauważ kolory, ludzi wokół siebie, poczuj smak potraw, poczuj zapach powietrza miejsca, w którym się znajdujesz 😊 W sumie co stoi na przeszkodzie żebyś zaraz po przebudzeniu właśnie tak się czuła codziennie? Przecież to my kreujemy swoje życie i to w jaki sposób je postrzegamy. Już dziś możesz się poczuć bogatą, elegancką i zadbaną kobietą. Chyba, że masz zupełnie inne wyobrażenie siebie..?

Jeśli uważasz, że coś potrafisz to masz rację, jeśli uważasz że czegoś nie potrafisz, to także masz rację! Henry Ford

Co o tym sądzisz? Zdajesz sobie sprawę, że w dokładnie taki sam sposób możesz wpływać na swoje poczucie wartości, pewność siebie czy zadowolenie z życia? Ciągle się zastanawiam nad tym dlaczego ludzie tak często sami wybierają narzekanie, marudzenie i biadolenie? To jest ich wybór jak postrzegają świat oraz to czego doświadczają w życiu. Ich/ Wasz/Twój wybór. Cokolwiek w życiu się wydarzy to nikt inny tylko Ty decydujesz czy uznasz to za porażkę, lekcję czy doświadczenie, z którego wyciągniesz wnioski. Bez biczowania siebie i użalania nad sobą idź dalej przed siebie, obraną drogą, wprost do wytyczonego celu, na dodatek bez oglądania się do tyłu. Warto skupić się na tym na co mamy wpływ. Przeszłości już nie zmienimy. Zatem poklep siebie po ramieniu, uśmiechnij się do siebie i nigdy, ale to przenigdy się nie poddawaj!

Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było. Olga Tokarczuk

ZOBACZ INNE WPISY

Pomyśl o swojej emeryturze

Wiele lat pracy zawodowej przeżyłam kompletnie o tym nie myśląc. Dlaczego? Bo była to dla mnie taka odległa przyszłość, że aż prawie nierealna! Mieliście tak?

Duże, niezaplanowane wydatki…

Nikt ich nie lubi, z resztą nie ma się co dziwić. Ledwo wiążemy koniec z końcem, brakuje nam na wydatki bieżące, nie mówiąc już o

UPORZĄDKUJ SWOJE FINANSE

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj nasycone praktyczną wiedzą listy! W prezencie otrzymasz checklistę „7 łatwych sposób na zmniejszenie wydatków”, która pomoże Ci zrobić pierwszy krok!

.