Blog

Nowy dzień
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on email

Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. Emily Giffin

To jest jeden z moich ulubionych cytatów, na którym mogłabym zakończyć ten wpis 😉

Nie zrobię tego jednak bo chciałabym Ci coś przekazać…

Ile razy obiecywałaś sobie, że “od jutra” zaczniesz “coś” robić, “coś” zmienisz w swoim życiu, że podejmiesz się jakiegoś wyzwania? Ja? Z lepszym lub gorszym skutkiem setki razy, naprawdę!

I oczywiście wiele razy miałam do siebie pretensje, że nie jestem wytrwała albo znowu coś mi nie wyszło, albo, że zaczynam “to coś” już nie wiem który raz z kolei. Nie było mi z tym faktem dobrze.

Mimo to nie poddawałam się i z uporem maniaka podchodziłam do jakiejś czynności kolejny raz
i kolejny. Coś mnie pchało żeby działać dalej, żeby podjąć kolejną próbę. Z czasem zdałam sobie sprawę, że za każdym razem wychodziło mi coś lepiej niż poprzednim razem, że dłużej wytrwałam w jakimś postanowieniu. Stawałam się lepsza. To było dla mnie niesamowite odkrycie. Koniec z biczowaniem się i katowaniem.

Zaczęłam sobie mówić ok, nieważne co było wczoraj, tydzień temu czy miesiąc temu. Przeszłość się nie liczy, liczy się tu i teraz. Liczy się dzisiaj. Przestałam rozpamiętywać moje wcześniejsze porażki czy niepowodzenia bo to mi nie pomagało. Byłam lepsza od siebie samej sprzed wczoraj i czułam satysfakcję.

Takie podejście sprawiło, że zaczęłam cieszyć się każdym kolejnym dniem.

Uśmiecham się do siebie już zaraz po przebudzeniu.

Każdy nowy dzień traktuję jak początek czegoś wielkiego, wczoraj dla mnie nie istnieje.

To jest magia jak wraz ze zmianą podejścia zmienia się nasze nastawienie w ogóle do życia. O ile jest mi dzisiaj lżej. Mam więcej zapału do podejmowania prób bo zdaję sobie sprawę, że każde działanie jest lepsze niż jego zaniechanie. Zrobione jest lepsze niż perfekcyjne itd., mogłabym długo wymieniać.

Tak samo jest z zarządzaniem budżetem domowym, nauką planowania budżetu czy nauką oszczędzania. Skoro nie robimy tego przez 20, 30 czy 40 lat to trudno żeby jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nauczyć się tego w jeden dzień, tydzień czy miesiąc. Dajmy sobie prawo do popełniania błędów, zaakceptowania tego faktu i podążania dalej  bogatsi o nowe doświadczenia. Za każdym razem będzie lepiej, jest lepiej. Podejmij próbę, przekonaj się i działaj dalej.

ZOBACZ INNE WPISY

Trudne pytania…

…warto je zadawać SOBIE przede wszystkim. Tak jak pisałam już we wcześniejszych moich artykułach nasza świadomość w procesie edukacji finansowej będzie się zmieniać. To bardzo

Bogaty czy wolny finansowo?

O to jest pytanie! Któż nie chciałby być bogaty albo wolny finansowo? Często nam się wydaje, że to to samo. Nie do końca jednak mogę

UPORZĄDKUJ SWOJE FINANSE

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj nasycone praktyczną wiedzą listy! W prezencie otrzymasz checklistę “7 łatwych sposób na zmniejszenie wydatków”, która pomoże Ci zrobić pierwszy krok!

.