Blog

Prawo przyciągania

Z prawem przeciągania jest dokładnie tak jak z grawitacją, nie widać jej, ale ona jest. Nawet nie wiesz, że codziennie wszystko co się wydarza w Twoim życiu jest kwestią właśnie prawa przyciągania. Jeśli ciągle się zamartwiasz, że coś pójdzie nie tak – w końcu pójdzie nie tak. Nie bez kozery mówi się, że jakie nasze myśli takie nasze życie! A więc zrób doświadczenie w ciągu najbliższych tygodni. Skup się na kwestii Twoich finansów, na pieniądzach. Myśl o nich po prostu pozytywnie.

Chciałabym dzisiaj zwrócić Waszą uwagę na kilka kwestii związanych z prawem przeciągania. Nie musisz w to wierzyć, natomiast nie masz nic do stracenia żeby po prostu wypróbować.

Zacznijmy od przepływu pieniędzy. Zwróć uwagę na swój portfel. Jaki ma kolor, czy go lubisz, jakie emocje w Tobie wywołuje gdy na niego patrzysz? A teraz go otwórz. Co Widzisz? Panuje tam porządek, czy raczej zalegają tam sterty starych paragonów, biletów czy innych kuponów? Być może są tam jeszcze jakieś inne drobiazgi, których tak naprawdę nie powinno tam być? Portfel jest po to by trzymać w nim pieniądze i niech tak zostanie. Zrób dzisiaj porządek w swoim portfelu żeby przepływ pieniędzy nie był zakłócony.

A teraz przyjrzyjmy się innej kwestii. Czy wiesz, że ponad 90% społeczeństwa żyje w energii braku pieniędzy co oznacza, że ciągle narzeka na ich brak. Już tłumaczę…  Za każdym razem gdy przychodzi rachunek do zapłacenia narzekamy, że trzeba go zapłacić. Gdy wydamy pieniądze na zakupy np. spożywcze zamiast być wdzięcznym i cieszyć się, że mogliśmy kupić coś dobrego do jedzenia dla siebie i dla naszych najbliższych my się wściekamy, że znów wydaliśmy kilkaset złotych. Ciągle narzekamy na brak pieniędzy. A gdyby tak zacząć praktykować wdzięcznością i cieszyć się z każdej wydanej sumy? Być wdzięcznym za to, że przyszedł rachunek za prąd bo to oznacza, że mamy ciepło w domu czy światło. Gdy wchodzisz na swoje konto bankowe zamiast narzekać, że widzisz tam za mało pieniędzy uciesz się, że w ogóle tam są. Czy nie zmienia to Twojej perspektywy i energii?

Polecam założyć zeszyt, w którym będziesz zapisywać wszystko to co w ciągu danego roku kalendarzowego otrzymasz od kogokolwiek. Czy to będzie prezent w postaci książki, czy to będą zakupy zrobione przez mamę, tatę, siostrę czy brata. Być może będzie to jakiś zwrot nadpłaty, nagroda, prowizja lub dodatkowe zlecenie. Zapisuj to, a z perspektywy całego roku zobaczysz, że tak naprawdę bardzo dużo zaoszczędziłaś albo bardzo dużo otrzymałaś od innych. Bądź wdzięczna!

Pamiętaj, że zasługujesz na wszystko co najlepsze. Jesteś wystarczająco dobra żeby osiągnąć to czego pragniesz, a jeśli ktoś mówi, że jest inaczej to ocenia to tylko i wyłącznie z własnej perspektywy, przez swój własny filtr. Nie bierz tego do siebie, rób swoje.

Jesteś tym kim myślisz, że jesteś albo inaczej jesteś tym kim uwierzysz, że jesteś. Jeśli marzysz o tym żeby zarabiać więcej pieniędzy napisz sobie w zeszycie jak będziesz się czuć, co będziesz robić, jak będzie wyglądało Twoje życie w sytuacji gdy już będziesz miała te pieniądze. Nie czekaj na moment aż to się wydarzy tylko już dziś zacznij się zachowywać tak jakby to już się działo. Tak działa prawo przyciągania.

Wiesz, że jeśli mówisz, że czegoś nie możesz zrobić to masz rację, ale także wtedy gdy mówisz, że możesz coś robić też masz rację – wybór należy do Ciebie.

Bardzo lubię to powiedzenie zawsze sięgaj wysoko, nawet jeśli nie dotkniesz księżyca znajdziesz się wśród gwiazd!

Powodzenia!

ZOBACZ INNE WPISY

Wskazówki, jak wychować finansowo mądre dziecko

Umiejętności finansowe to kluczowy element, który odgrywa niezaprzeczalną rolę w sukcesie jednostki na przestrzeni całego życia. W dzisiejszym świecie, gdzie edukacja finansowa odgrywa coraz istotniejszą

Kursory Roku 2023

Jestem jedną z 12 finalistek w kategorii Girlboss Roku w konkursie organizowanym przez Olę Gościniak. Wow!!! Ależ radość 🙂 Konkurs rozpoczął się w dniu 16 października

#wellbeing finansowy pracowników

Dlaczego warto wspierać umiejętności zarządzania budżetem domowym wśród pracowników? Już 1 stycznia 2024 roku wynagrodzenie minimalne wyniesie 4242 zł brutto. Po kolejnej podwyżce, zaplanowanej na

UPORZĄDKUJ SWOJE FINANSE

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj nasycone praktyczną wiedzą listy! W prezencie otrzymasz checklistę „7 łatwych sposób na zmniejszenie wydatków”, która pomoże Ci zrobić pierwszy krok!

.