Blog

Przekonania na temat pieniędzy cz. 2

Dzisiaj chciałabym rozwinąć temat przekonań na temat pieniędzy, który rozpoczęłam kilka tygodni temu. Chciałabym się bliżej przyjrzeć temu zagadnieniu i nie ukrywam, że pewnie to nie będzie mój ostatni wpis poruszający tą kwestię.

PIENIĄDZE są cały czas tematem tabu. Nie powinno się o nich rozmawiać ze znajomymi, z dziećmi, nawet w związkach wchodzimy na grząski grunt wspominając o nich. Dziwne!

Pieniądze – element naszego życia wydawałoby się jak każdy inny a jednak wciąż wywołuje sprzeczne emocje.

Z jednej strony pragniemy ich więcej, z drugiej zaś negatywnie wypowiadamy się na ich temat czy o osobach będących w ich posiadaniu. Jak w takim razie mielibyśmy zyskać więcej pieniędzy kiedy sami sabotujemy własne marzenia o nich?

Od dziecka słyszymy, że ludzie którzy mają dużo pieniędzy na pewno dorobili się ich w nieuczciwy sposób, że są zachłanni, chciwi i bezduszni, że są złodziejami. Jak w takim razie mamy stać się bogaci, poprawić naszą własną sytuację finansową, stać się niezależni finansowo skoro cały czas utrzymujemy, że: pieniądze szczęścia nie dają, pieniądze nie są ważne ludzie są ważni, bycie biednym uszlachetnia. Czy aby naprawdę tak jest? Nie wierzę, że nie znamy osób bogatych ale hojnych. Nie wierzę w to, że nie spotykamy się z osobami zamożnymi ale dobrodusznymi.

Warto zwrócić uwagę na to, że w ostatnim czasie dużo się mówi o medytacji, o afirmacjach, o wysyłaniu intencji w pole nieograniczonych możliwości. Pewnie duża część z nas kieruje swoje afirmacje właśnie w kierunku obfitości czy dobrobytu. Natomiast z drugiej strony wypowiadając się źle na temat pieniędzy i bogactwa cały czas sobie zaprzeczamy. I gdzie tu logika?

Zachęcam Was do zrobienia prostego ćwiczenia. Weźcie kartkę papieru. Podzielcie ją na pół. Zamknijcie oczy i zastanówcie się jakie pierwsze, negatywne skojarzenia macie ze słowem pieniądze. Wypiszcie je po lewej stronie. Zastanówcie się co tak naprawdę myślicie na ten temat. Kiedy usłyszeliście taką wypowiedź, w jakiej sytuacji, od kogo? Czy dziś to przekonanie nadal jest Wasze, czy się z nim utożsamiacie? Po prawej stronie zapiszcie zaprzeczenie tego stwierdzenia. Zróbcie z tego pozytywną afirmację. Np. po lewej stronie – pieniądze szczęścia nie dają. Po prawej – pieniądze dają szczęście. Powtarzajcie ją przez kilka najbliższych dni – może się okazać, że pozbycie się negatywnych skojarzeń wcale nie będzie takie trudne a udrożni to przepływ pieniędzy w Waszym życiu.

Pamiętajcie – to na czym skupiacie swoją energię – rośnie.

ZOBACZ INNE WPISY

#ProudToBe WorkingMum

20 lat przepracowałam na etacie (głównie w różnych urzędach) spełniając oczekiwania wszystkich w koło tylko nie swoje. Pracowałam ciężko, byłam odpowiedzialną perfekcjonistką – to chyba

Spokoju na święta…

Aktualizuję ten artykuł nie bez powodu na kilka dni przed świętami choć tak naprawdę można go odnieść do wielu sytuacji w naszym życiu…bo przecież każdy

Jak spełniać marzenia?

Pamiętacie swoje dzieciństwo? Gdy głowy miałyście pełne marzeń i planów na przyszłość? Pamiętacie jak się przekrzykiwałyście JA ZOSTANĘ NAUCZYCIELKĄ, A JA PIOSENKARKĄ, A JA PODRÓŻNICZKĄ…

UPORZĄDKUJ SWOJE FINANSE

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj nasycone praktyczną wiedzą listy! W prezencie otrzymasz checklistę „7 łatwych sposób na zmniejszenie wydatków”, która pomoże Ci zrobić pierwszy krok!

.