Blog

Świadomość w procesie edukacji finansowej

Tak, podjęłam decyzję, że chcę mieć wpływ na moją sytuację finansową, na moją przyszłość by podnieść standard i jakość mojego życia. Wiem, że jak ja się zmieniam to cały świat zaczyna się zmieniać razem ze mną. Wiem też, że najtrudniej jest wykonać pierwszy krok, ale warto się zdobyć na ten wysiłek.

Dalej już nic nie będzie takie samo…zmienia się dosłownie wszystko.

Zaczyna się od spostrzeżenia: ileż ja wydaję pieniędzy w skali jednego miesiąca! Ileż tych paragonów, niepotrzebnych wydatków, bez sensu wydanych „moich” pieniędzy. UWAGA – to wciąga! Zaczynamy analizować ostatni miesiąc, pół roku, rok…i łapiemy się za głowę. Aż tyle!!! W porządku, przeszłości nie zmienię, ale mam wpływ na to co przede mną. Gdy następnym razem masz wyciągnąć kartę albo pieniądze z portfela zapala się lampka. Nagle się okazuje, że o wiele mniej rzeczy potrzebujemy niż dotychczas. SUPER i to jest to!

Nagle zaczynasz rozumieć, że praca, którą wykonujesz codziennie nie przyniesie Ci satysfakcjonujących przychodów w dłuższej perspektywie czasu i tkwisz w niej w sumie tylko z przyzwyczajenia. Dostrzegasz, że przestałaś się w niej rozwijać, że czas dłuży się w nieskończoność i tylko zerkasz na zegarek w oczekiwaniu na godzinę wyjścia do domu. Albo wręcz przeciwnie. Brak asertywności sprawia, że nie ma takiej pracy, którą mogłabyś skończyć bo ciągle jest COŚ do zrobienia. Powoli, ale jeszcze nieśmiało zaglądasz z ciekawości na portale z ofertami pracy. W sumie to mogę wysłać CV – zobaczę co się wydarzy. Następnie zakładasz konto, przygotowujesz profesjonalne CV i wyszukujesz ofert, które spełniają Twoje oczekiwania. Wiesz już, że zmiana pracy jest tylko kwestią czasu i cieszysz się na samą myśl o tym. A może by tak pomyśleć o własnej firmie? Tadam!

Zauważasz, że chcesz inaczej i ciekawiej żyć. Po prostu.

Dajesz sobie prawo do bycia zamożną osobą. Bo czemu nie?! Kto powiedział, że nie mogę? Kto powiedział, że nie zasługuję, że jestem niewystarczająco dobra?!

Samorozwój zaczyna Ciebie wciągać. Jak piękne i wartościowe może być nasze życie, Twoje życie. Ile zaczynasz dostrzegać w nim szczegółów, na które dotychczas nie zwracałaś uwagi? A to jest dopiero początek. Aż strach pomyśleć co się znajduje po drugiej stornie lustra – jak w krainie czarów!

„Życie się zaczyna po drugiej stronie strachu”.

A teraz odpowiedz sobie na pytanie – co byś dzisiaj zrobiła gdybyś była pewna, że Ci się uda..?

ZOBACZ INNE WPISY

Wskazówki, jak wychować finansowo mądre dziecko

Umiejętności finansowe to kluczowy element, który odgrywa niezaprzeczalną rolę w sukcesie jednostki na przestrzeni całego życia. W dzisiejszym świecie, gdzie edukacja finansowa odgrywa coraz istotniejszą

Kursory Roku 2023

Jestem jedną z 12 finalistek w kategorii Girlboss Roku w konkursie organizowanym przez Olę Gościniak. Wow!!! Ależ radość 🙂 Konkurs rozpoczął się w dniu 16 października

#wellbeing finansowy pracowników

Dlaczego warto wspierać umiejętności zarządzania budżetem domowym wśród pracowników? Już 1 stycznia 2024 roku wynagrodzenie minimalne wyniesie 4242 zł brutto. Po kolejnej podwyżce, zaplanowanej na

UPORZĄDKUJ SWOJE FINANSE

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj nasycone praktyczną wiedzą listy! W prezencie otrzymasz checklistę „7 łatwych sposób na zmniejszenie wydatków”, która pomoże Ci zrobić pierwszy krok!

.