Blog

Odwaga by sięgać po więcej!

Świadomość w procesie edukacji finansowej może doprowadzić Cię do momentu, w którym będziesz się zastanawiać co dalej zrobić ze swoim życiem. Świadomość może uruchomić procesy, dzięki którym dojdziesz do wniosku, że to co robisz dzisiaj przestało Cię satysfakcjonować. Nie daje Ci zarobków do życia na poziomie o jakim zawsze marzyłaś, że najwyższy czas na zmianę. To odkrycie jest początkiem nowego.

Boisz się – to normalne, każdy się boi. Czy zdajesz sobie sprawę, że większość ludzi sukcesu, których czytamy książki, których oglądamy na You Tube też się bali! Czasami nawet boją się do dziś, ale wiesz co ich wyróżnia od całej reszty populacji? Oni działają pomimo lęku i pomimo strachu! Wiedzą, że lęk i strach mają wielkie oczy. Oni zrobili ten pierwszy krok i zobaczyli, że TAM wcale nie jest tak strasznie. Powiem więcej – jest zdecydowanie przyjemniej, niż tam gdzie żyli dotychczas.

 „Spędziłem większość życia, martwiąc się o rzeczy, które nigdy się nie wydarzyły.” Mark Twain

Zastanawiałaś się kiedyś co byś zrobiła gdybyś się nie bała? Poświęć na to trochę czasu. Weź kartkę i napisz ile rzeczy byś zobaczyła, ile miejsc odkryła, czego doświadczyła? Nie brzmi zachęcająco? Na pewno TAK!

Co tak naprawdę Cię powstrzymuje? Strach przed czym? Spróbuj to nazwać, opisać, rozłożyć na czynniki pierwsze. Czy warto nie zaryzykować obawiając się… no właśnie czego? Boimy się porażki, boimy się oceny innych, ale czy tak naprawdę mamy podstawy żeby się bać? No bo nawet jeśli spróbujemy i nie wyjdzie, to co z tego?

Wiesz, chyba najgorsze jest to, że ludzie bardzo szybko się poddają. Każdą porażkę, niepowodzenie biorą bardzo, bardzo mocno do siebie. Zamiast próbować, doświadczać, uczyć się i właśnie ponosić porażki, wyciągać wnioski, działać dalej, lepiej, inaczej oni się poddają przy pierwszym niepowodzeniu… Czym jest jedno niepowodzenie na przestrzeni całego naszego  życia? Co takiego musiałoby się stać żebyś się odważyła? Odpowedz! Co takiego musiałoby się stać żebyś się odważyła?

Jeśli czujesz podświadomie, że możesz więcej, jeśli Twoja intuicja mówi Ci, że coś na Ciebie czeka to zobacz co się kryje po drugiej stronie lęku. Zadaj sobie pytanie: co najgorszego może się wydarzyć właśnie tam, czego najbardziej się boję?

Zastanów się kto może być Twoim sojusznikiem, dobrym duchem, wsparciem? Ktoś kto zawsze będzie Cię wspierał, na kogo zawsze możesz liczyć, ktoś kto zawsze wesprze Cię dobrym słowem – jest ktoś taki? Oczywiście – Ty sama!!!

Więc stań naprzeciwko swojego odbicia w lustrze i powiedz – WIERZĘ W CIEBIE!!! NIGDY CIĘ NIE OPUSZCZĘ!!! DASZ RADĘ!!!

Może ktoś kiedyś powiedział Ci, że nie powinnaś czegoś robić? Może ktoś kiedyś powiedział Ci co wypada a czego nie wypada? Może ktoś kiedyś powiedział Ci, że jesteś w czymś dobra albo nie, ale proszę nie daj sobie wmówić, że czegoś nie dasz rady zrobić! W większości przypadków ten ktoś ocenia Cię własną miarą, ten ktoś nakłada Ci swój własny filtr na Twoje życie!!!

Bez względu na to ile masz dzisiaj lat, warto zdobyć się na tę odwagę i odważyć się spełniać swoje marzenia!

Większość osób na łożu śmierci żałuje, że nie żyło po swojemu tylko oczekiwaniami innych, że nie pozwoliło sobie na bardziej szczęśliwe życie, rozumiesz? Sami sobie nie pozwolili (!!!) Nie bądź w gronie tych osób! Bo doskonale wiesz, że stać Cię na więcej!

I powiem Ci coś w tajemnicy, też się bałam…jeszcze całkiem niedawno ale dziś już bym nie wróciła tam skąd przyszłam…

Powodzenia! Jestem z Tobą i trzymam za Ciebie kciuki!!!

ZOBACZ INNE WPISY

Wskazówki, jak wychować finansowo mądre dziecko

Umiejętności finansowe to kluczowy element, który odgrywa niezaprzeczalną rolę w sukcesie jednostki na przestrzeni całego życia. W dzisiejszym świecie, gdzie edukacja finansowa odgrywa coraz istotniejszą

Kursory Roku 2023

Jestem jedną z 12 finalistek w kategorii Girlboss Roku w konkursie organizowanym przez Olę Gościniak. Wow!!! Ależ radość 🙂 Konkurs rozpoczął się w dniu 16 października

#wellbeing finansowy pracowników

Dlaczego warto wspierać umiejętności zarządzania budżetem domowym wśród pracowników? Już 1 stycznia 2024 roku wynagrodzenie minimalne wyniesie 4242 zł brutto. Po kolejnej podwyżce, zaplanowanej na

UPORZĄDKUJ SWOJE FINANSE

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj nasycone praktyczną wiedzą listy! W prezencie otrzymasz checklistę „7 łatwych sposób na zmniejszenie wydatków”, która pomoże Ci zrobić pierwszy krok!

.